Uczymy się myśleć i postępować ekologicznie

11.07.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#ekologia   #spotkanie   #ryczywół   

Dnia 6 lipca 2017 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Ryczywole odbyło się spotkanie informacyjne dla mieszkańców powiatu obornickiego pn. „Piecyk – 2017”. Spotkanie miało na celu uświadomienie mieszkańcom tego, jak duże zagrożenie dla środowiska oraz zdrowia i życia ludzi niesie za sobą spalanie paliw stałych w starych, niesprawnych piecach i że podejmowanie działań proekologicznych, tj. np. wymiana pieca na nowy o wysokiej sprawności, może być współfinansowana ze środków WFOŚiGW w Poznaniu, który już 16 sierpnia 2017 r. ogłasza nabór wniosków dla osób fizycznych na dofinansowanie zadań w ww. zakresie.

 

Inicjatorem spotkania była Wójt Gminy Ryczywół, p. Renata Gembiak – Binkiewicz, zaś za organizację odpowiedzialne były p. Anna Wyka i p. Elwira Klak. Wśród zaproszonych gości byli doradcy energetyczni z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu – p. Maciej Kołowski i p. Sebastian Maćkowiak, którzy przedstawili i omówili możliwości dofinansowań działań polegających na wymianie źródeł ciepła w ramach programu „Piecyk – 2017”. Wystąpili także Prezes Zarządu magazynu „Biomasa” – p. Maciej Roik, który przedstawił korzyści ekonomiczne i ekologiczne wynikające ze stosowania paliw z biomasy oraz producenci i sprzedawcy kotłów na biomasę - p. Robert Rogosz z Centrum Ogrzewania Pelletowego z Kobylnicy, p. Adam Nocoń z firmy Budmet Nocoń z Czeladzi, p. Jarosław Nagły z firmy RenCraft z Bydgoszczy oraz p. Łukasz Wais z firmy Greenheat Ekologiczne Kotły Grzewcze z Rogoźna. W spotkaniu uczestniczyli także lokalni producenci biomasy – pp. Katarzyna i Piotr Szepczyńscy z Gorzewa oraz przyszły producent pelletu, p. Maciej Ignas z Gorzewa.

Zaproszeni goście przedstawili bardzo ciekawe i bogate tematycznie prezentacje, a licznie przybyli mieszkańcy, zarówno z gminy Ryczywół jak i gmin sąsiednich, mieli możliwość aktywnego uczestnictwa w dyskusjach. Wszyscy zebrani otrzymali wiele materiałów informacyjnych oraz gadżety tematyczne.

Spotkanie zakończył Przewodniczący Rady Gminy, p. Michał Bogacz, który podziękował wszystkim za przybycie. Uczestnicy udali się na poczęstunek kawowy, przy którym prowadzili dalsze rozmowy.

 

To może Cię także zainteresować:
Wkrótce otwarcie hali widowiskowo-sportowej w Ryczywole
Kolejny rekord WOŚP pobity!
Kolejne progi zwalniające w Gminie Ryczywół

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: ryczywol.pl

Komentarze