Uwaga na fałszywe sms-y!

14.03.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #sms   #pieniądze   #oszustwo   #oborniki   

Mieszkaniec powiatu obornickiego został oszukany na dużą kwotę pieniędzy. Otrzymał on wiadomość sms z informacją o zaległości za usługi telefoniczne w wysokości kilku złotych wraz z linkiem do strony internetowej. Po kliknięciu na link został przekierowany na fałszywą stronę i okazało się, że z konta została pobrana dużo większa kwota.

 

11 marca br. policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Obornikach przyjęli zawiadomienie o oszustwie. Mężczyzna zgłosił, że na swój telefon otrzymał wiadomość sms z informacją o zaległości za usługi telefoniczne w wysokości 1,83 zł wraz z linkiem do strony internetowej. Po kliknięciu na link został przekierowany na fałszywą stronę i po wpisaniu loginu i hasła nieświadomie przekazał te dane oszustom. Później okazało się, że z jego konta została pobrana dużo większa kwota. 

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności w przypadku otrzymania tego typu wiadomości, a przede wszystkim o niekorzystanie z linków do dokonania płatności nawet drobnej kwoty. Chrońmy swoje dane! 

Bądźmy ostrożni i nie odpowiadajmy na sms-y oraz wiadomości e-mail nieznanego pochodzenia. Tym bardziej skłaniające nas do płatności za usługi bądź różnego rodzaju zaległości. 

Pamiętajmy, że oszuści stosują przeróżne metody, aby wyłudzić od nas pieniądze. Zawsze zachowujmy ostrożność w przypadku tego typu wiadomości. Zanim przekażemy jakiekolwiek pieniądze sprawdźmy stronę internetową wskazaną w wiadomości i ustalmy czy faktycznie zalegamy z płatnościami.


To może Cię także zainteresować:
Wydarzenia czytelnicze w SP nr 4 w Obornikach
29-latek zatrzymany z narkotykami przez dzielnicowych
Powiatowy etap Wielkopolskiej Olimpiady ”Wiedzy Konsumenckiej”

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: oborniki.policja.gov.pl | foto: szamotuly.policja.gov.pl

Komentarze