Warsztaty samoobrony dla seniorów

25.01.2020

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #senior   #samoobrona   #oborniki   

Osoby starsze bardzo często są narażone na działania ze strony przestępców. Dlatego policjanci z obornickiej komendy zorganizowali warsztaty samoobrony pn. „Seniorzy potrafią się bronić”. Celem zajęć było zwiększenie poczucia bezpieczeństwa osób starszych.

 

21 stycznia br. w Dziennym Domu Seniora + „Jagiellonka” w Obornikach odbyły się warsztaty samoobrony zorganizowane przez obornickich dzielnicowych i instruktora z zakresu taktyki i technik interwencji. Celem zajęć było zwiększenie poczucia bezpieczeństwa u osób starszych. 

Seniorzy chętnie wzięli udział w warsztatach ucząc się taktyk obrony przed ewentualnym zagrożeniem. Pod nadzorem obornickich policjantów próbowali samodzielnie i skutecznie zneutralizować napastnika. Wszyscy zebrani aktywnie uczestniczyli w zajęciach, pojawiło się również wiele pytań dotyczących konkretnych sytuacji, między innymi co robić, gdy ktoś kradnie nam telefon, bądź torebkę. 

W trakcie spotkania przypomniano osobom starszym o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz o „Krajowej Mapie Zagrożeń” za pomocą, której mogą przekazać informacje o zagrożeniach występujących w ich okolicy. 

Na koniec spotkania mundurowi omówili metody działania oszustów m.in. „na wnuczka” i „policjanta”, aby wiedzieli jak mają zareagować w takich sytuacjach i nie stać się ofiarą.


To może Cię także zainteresować:
I Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej o Puchar Starosty Obornickiego
Starosta i Wicestarosta wyróżnieni Medalem WZPR
Przebudowa drogi Oborniki-Uścikowo zmierza ku końcowi

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: KPP Oborniki / st.sierż. Izabela Leśnik

Komentarze