Warsztaty z zakresu pożarów wewnętrznych

07.07.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#straż   #ćwiczenia   #pożar   #oborniki   

W dniu 29.06.2017r. zgodnie z rozkazem Komendanta Powiatowego PSP w Obornikach przeprowadzono warsztaty z zakresu gaszenia pożarów wewnętrznych oraz wentylacji nadciśnieniowej dla JRG Oborniki. 

 

Celem warsztatów było przećwiczenie i utrwalenie nowych zasad gaszenia pożarów oraz sposobów usuwania gazów pożarowych przy pomocy wentylatorów mechanicznych. Nowe zasady mają przyczynić się do zmniejszenia strat pożarowych oraz do zwiększenia bezpieczeństwa ratowników pracujących w środowisku pożaru. Warsztaty składały się z części teoretycznej oraz praktycznej. Na wstępie przedstawiono niebezpieczne zjawiska towarzyszące pożarom, które stanowią zagrożenie dla poszkodowanych oraz dla ratowników biorących udział w akcji ratowniczo gaśniczej. W części teoretycznej omówiono również zasady prowadzenia wentylacji pomieszczeń zadymionych przez pożar. W drugiej części odbyły się zajęcia praktyczne składające się z 3 stanowisk na których ćwiczono techniki operowania prądami wodny, obsługę wentylatorów oddymiających oraz przy pomocy mini domku ogniowego symulowano zjawiska pożarowe, występujące podczas pożarów wewnętrznych. Po zakończeniu szkolenia na poszczególnych stanowiskach, przyszedł czas na wykorzystanie zdobytej wiedzy podczas symulowanego pożaru w budynku.

 

To może Cię także zainteresować:
Międzyszkolny Przegląd Twórczości ks. Twardowskiego
Już wkrótce nowa przychodnia w Popówku
XLVI Sesja Rady Miejskiej Oborniki

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: kppsp-oborniki.pl / Sporządził: st. str. Adam Siejak, Zdjęcia: asp. sztab. Maciej Krasowski

Komentarze