Wełna posprzątana

16.04.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#rzeka   #porządek   #śmieci   #sprzątanie   #oborniki   

Szlak kajakowy rzeki Wełny, to jeden z najbardziej popularnych kierunków turystyki kajakowej w Wielkopolsce. Podczas weekendów w pełnym sezonie na rzece robi się tłoczno, co niestety skutkuje także wzrostem ilości śmieci znajdowanych w nurcie rzeki. Dlatego zarówno przez właścicieli wypożyczalni kajaków z Obornik i Rogoźna, jak i członków Obornickiego Stowarzyszenia Wodniackiego Aplaga czy pracowników Muzeum Młynarstwa w Jaraczu, organizowane są akcje sprzątania tej pięknej rzeki.

 

W minioną sobotę przeprowadzono Wielkie Wiosenne Sprzątanie Rzeki Wełny Rogoźno – Jaracz – Oborniki. Efekty kilkugodzinnej pracy, połączonej ze spływem kajakowym są widoczne na zdjęciach. Pełne worki puszek i butelek, pojemników po kukurydzy i po innych przynętach pozostawionych przez wędkarzy, styropiany i folie plastikowe. To wszystko zostało zebrane przed ruszającym sezonem, w czasie którego akcje sprzątania mają być organizowane przez właścicieli wypożyczalni sprzętu co dwa tygodnie. 


To może Cię także zainteresować:
XI Obornickie Spotkania Chórów „…Z Moniuszką w tle”
Jubileusz PGKiM
Będzie nowy dach świetlicy w Uścikówcu

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: oborniki.pl | foto: oborniki.pl

Komentarze