Wspólna prelekcja z ARiMR "Bezpieczne zbiory 2017"

06.07.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#straż   #prelekcja   #rogoźno   

30 czerwca 2017 r. w Muzeum Młynarstwa w Jaraczu odbyła się konferencja szkoleniowa zorganizowana przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Obornikach, Burmistrza Rogoźna i Wójta Ryczywołu przy udziale Biura Powiatowego ARiMR w Obornikach z siedzibą w Rogoźnie.

 

Spotkanie pn. "Bezpieczne Zbiory 2017" miała na celu zwrócenie uwagi na ważne tematy dotyczące rolników i prowadzonych przez nich gospodarstw.

Po przywitaniu przybyłych gości Komendant Powiatowy PSP w Obornikach st. bryg. Sławomir Zdrenka oddał głos Naczelnikowi Wydziału Operacyjnego Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Obornikach mł. bryg. Markowi Wiktorskiemu, który wprowadził wszystkich w tematykę konferencji oraz wskazał nieprawidłowości przy pracy i składowaniu płodów rolnych.

Następnie inspektorzy pracy Paweł Ciemny i Wademar Ludwiczak odnieśli się do zasad pracy i zatrudnienia w gospodarstwach rolnych. Kolejny temat spotkania dotyczył udzielania pomocy przedmedycznej. Dyżurny Operacyjny Powiatu st. sekc. Alan Tasarz pokazał zgromadzonym jak np. założyć opatrunek uciskowy na kończynie górnej.

O bezpieczeństwie w transporcie, szczególnie dotyczącym rolników w czasie żniw opowiedział st. sierż. Mariusz Ruta z Komendy Powiatowej Policji w Obornikach, zaś st. sierż. Paweł Wietzberg omówił główne aspekty dotyczące bezpieczeństwa nad wodą.

Pan Maciej Bąkowski zaprosił rolników do wprowadzania modernizacji swoich gospodarstw przy udziale Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Województwa Wielkopolskiego, która oferuje szereg dofinansowań dla tego typu działań. Wskazał jak poprawnie kompletować dokumentację projektową oraz najczęstsze braki i błędy.

Następnie Naczelnik Wydziału Architektury i Budownictwa Starostwa Powiatowego w Obornikach Pani Karolina Bak przedstawiła i omówiła prezentację pn. "Rolnik przedsiębiorca-planowanie nowych inwestycji. Na konferencji poruszono także tematykę odszkodowań oraz odbyły się pokazy gaszenia mgłą wodną oraz podręcznym sprzętem gaśniczym. Na koniec spotkania rozlosowano nagrody i upominki, między innymi gaśnice i apteczki samochodowe.

Konferencja jest pierwszym działaniem w ramach umowy współpracy ARiMR i Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Obornikach oraz działań w ramach projektu "Kręci mnie bezpieczeństwo".

 

To może Cię także zainteresować:
Pracowity dzień obornickich strażaków
Nowy wóz w Komendzie Policji w Rogoźnie
Dzień Babci i Dziadka u seniorów

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: psp.wlkp.pl / Sporządził: mł. bryg. Marek Wiktorski Zdjęcia: UM Rogoźno

Komentarze