Wtorkowe zdarzenia w powiecie obornickim

15.02.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#straż   #gaz   #instalacja   #pożar   #komin   #oborniki   

W dniu 12 lutego 2019 roku o godzinie 10:21 do SKKP w Obornikach wpłynęło zgłoszenie od dyżurnego policji o nielegalnie podłączonej instalacji gazowej w wielorodzinnym budynku mieszkalnym na rynku w Obornikach. Na miejscu obecna była Policja i Pogotowie Gazowe.

 

Po dojeździe na miejsce i rozpoznaniu KDR stwierdził, że w pomieszczeniu piwnicznym kamienicy znajduje się nielegalne - prowizoryczne podłączenie do instalacji gazowej wykorzystywane do palenia w piecu, CO. W pomieszczeniu kotłowni znajdowały się także butle zawierające gaz propan butan. Ponadto zauważono prowizoryczne podłączenie do instalacji elektrycznej. 

Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zakręceniu zaworu głównego doprowadzającego gaz do budynku, wyniesieniu butli z propanem butanem na zewnątrz budynku, zakręceniu zaworu prowizorycznego podłączenia w celu wygaszenia płomienia w piecu, oraz współpracując z pogotowiem gazowym wycięciu części instalacji przy użyciu sprzętu hydraulicznego w celu założenia korka zabezpieczającego wraz z plombą. Pomiar stężenia gazu w pomieszczeniu wykazał brak zagrożenia. 

Oprócz tego zdarzenia, strażacy brali udział w otwarciu mieszkania, w którym przebywał poszkodowany mężczyzna i pożarze sadzy w kominie oraz kontenera na śmieci.


To może Cię także zainteresować:
Wydarzenia czytelnicze w SP nr 4 w Obornikach
Powiatowy etap Wielkopolskiej Olimpiady ”Wiedzy Konsumenckiej”
Kursy komputerowe dla seniorów

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: kppsp-oborniki.pl / Sporządził: mł. asp. Piotr Królak Zdjęcia: JRG

Komentarze