Wydarzenia czytelnicze w SP nr 4 w Obornikach

19.03.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#szkoła   #uczeń   #książka   #oborniki   

12 marca w Szkole Podstawowej nr 4 im UNICEF w Obornikach odbyło się spotkanie autorskie ze znanym pisarzem Panem Łukaszem Wierzbickim, autorem obowiązkowych lektur szkolnych, dziennikarzem oraz podróżnikiem.

 

Spod jego pióra wyszły m.in. takie książki jak:,,Afryka Kazika”, ,,Dziadek i niedźwiadek”, ,,Ocean to pikuś”, ,,Machiną przez Chiny” oraz ,,Drzewo – mity słowiańskie i inne opowieści”. Autor ciekawie opowiadał o swojej twórczości literackiej, a szczególnie o losach niedźwiedzia Wojtka z armii gen. Andersa , o niezwykłych podróżach Kazimiera Nowaka po Afryce oraz o Aleksandrze Dobie, który jako pierwszy w historii samotnie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki z Afryki do Ameryki Południowej. Pisarz uatrakcyjnił swoje wystąpienie przygotowaną przez siebie prezentacją multimedialną, w którą były wplecione odgłosy zwierząt oraz fragmenty filmów z okresu II wojny światowej. Nie zabrakło też różnych gadżetów m.in. kapelusza podróżnika, afrykańskiego bębna, masajskiej dzidy oraz afrykańskich pluszaków. 

Zaproszonymi gośćmi byli uczniowie klas III i IV Szkoły Podstawowej nr 4 oraz uczestnicy Gminnego Konkursu Czytelniczego wraz z opiekunami, który odbył się po spotkaniu autorskim. Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach wiekowych. Obejmował klasy IV oraz klasy VII. Uczestnicy odpowiadali na pytania dotyczące głównie książek Ł.Wierzbickiego. W kategorii klas IV pierwsze miejsce zajęła Hanna Bręczewska z Polsko – Angielskiej Szkoły John Dewey School, drugie – Martyna Muszak z SP2, trzecie – Alicja Szrama z SP4. W kategorii klas VII pierwsze miejsce zdobyła Joanna Mańczak z SP2, drugie – Otylia Menclewicz z SP2, trzecie – Emila Eliks z SP2. 


To może Cię także zainteresować:
"Narkotyki i dopalacze zabijają" - spotkanie ze strażakami
Nowa inwestycja w gminie Oborniki
74. rocznica wyzwolenia Emmen

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: oborniki.pl / Organizatorzy: Katarzyna Siwicka – Jóźwiak i Beata Busz | foto: oborniki.pl

Komentarze