Z przedszkolakami o bezpieczeństwie seniorów

22.12.2018

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #dzieci   #przedszkole   #bezpieczeństwo   #senior   #oborniki   

W minionych dniach podopieczni Przedszkola „Bajeczka” w Obornikach spotkali się funkcjonariuszami Policji. Tematem rozmów było szeroko pojęte bezpieczeństwo seniorów. Zadaniem dla najmłodszych po zakończonych prelekcjach było stworzenie plakatu bądź rysunku ostrzegającego o niebezpieczeństwach, które dalej z rąk wnuków i wnuczek miały trafić do babć i dziadków.

 

Podczas ostatnich grudniowych dni funkcjonariusze Zespołu Profilaktyki Społecznej Komendy Powiatowej Policji w Obornikach odwiedzili wychowanków przedszkola „Bajeczka” w Obornikach. W trakcie spotkań z najmłodszymi zwrócono uwagę na kwestie przede wszystkim bezpieczeństwa seniorów. Przypomniano zasady zachowania ważne dla każdej osoby bez względu na wiek. Ponadto opisano metody działania oszustów, którzy wykorzystując podstęp okradają starsze wiekiem osoby. Jednocześnie omówiono zasady postępowania chroniące przed zagrożeniami. 

Nie zapomniano także o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Dzieciom przypomniano podstawowe zasady właściwego zachowania na drodze. Zaakcentowane zostały w sposób szczególny kwestie przechodzenia przez jezdnię. Podkreślono tutaj nie tylko konieczność korzystania z przejść dla pieszych, ale także by robić to po wcześniejszym upewnieniu się, że nic nie zagraża pieszym ze strony jadących pojazdów.

Dzieci wyposażone w powyższe informacje pod okiem opiekunów przygotowały plakaty i rysunki dla swoich babć i dziadków. Wykorzystując w tym celu swoją nieograniczoną wyobraźnie przy pomocy kredek powstawały piękne prace profilaktyczne dla seniorów. Ich tworzeniu towarzyszył uśmiech i dobra zabawa. Rysunki oraz specjalnie przygotowane na tą okazję ulotki informacyjne zostaną rozdane przez dzieci podczas rodzinnych spotkań z seniorami. To może Cię także zainteresować:
XI Obornickie Spotkania Chórów „…Z Moniuszką w tle”
Jubileusz PGKiM
Będzie nowy dach świetlicy w Uścikówcu

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: oborniki.policja.gov.pl / Paweł Witzberg | foto: oborniki.policja.gov.pl

Komentarze