Zamknął złodziei w piwnicy

03.11.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #kradzież   #złodziej   #oborniki   

W miniony wtorek oborniccy kryminalni zaalarmowani przez mieszkańców zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież z włamaniem do jednej z piwnic bloku mieszkalnego na terenie Obornik. Ich łupem padły narzędzia i elektronarzędzia. Następnym celem złodziei miał być wózek inwalidzki należący do niepełnosprawnej córki pokrzywdzonych. Gdy po niego wrócili zostali przyłapani przez właścicieli. Część mienia udało się odzyskać. Podejrzanym grozi do 10 lat wiezienia.

 

31 października br. po godz. 20:00 do Komendy Powiatowej Policji w Obornikach wpłynęło zgłoszenie o ujętych sprawcach kradzieży z włamaniem do jednej z piwnic obornickiego bloku wielorodzinnego. Natychmiast na miejsce skierowano funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego, którzy dokonali zatrzymania dwóch dobrze znanych Policji mężczyzn. Okazali się nimi 39 i 38 letni mieszkańcy Obornik.

Podczas czynności policjanci ustalili, że tuż przed godziną 20:00 gdy pokrzywdzony zszedł do korytarza piwnicznego zauważył zerwaną kłódkę od użytkowanej piwnicy. Chwilę później sprawdził pomieszczenie stwierdzając brak kilku elektronarzędzi i walizki narzędziowej o łącznej wartości ok. 1500 zł. Kiedy uświadomił sobie fakt, że ktoś włamał się do jego piwnicy niezwłocznie udał się do swojego mieszkania by poinformować o tym domowników. W tym czasie złodzieje wrócili na miejsce by dokonać kradzieży będącego tam jeszcze wózka inwalidzkiego. Wówczas zostali zauważeni przez pokrzywdzonych, którzy natychmiast zamknęli drzwi od piwnicy i zaalarmowali Policję. Chwilę później oboje trafili w ręce obornickich kryminalnych.

Policjantom udało się odzyskać część skradzionego mienia. Odnaleziono je w miejscach zamieszkania podejrzanych. Po wstępnych czynnościach trafili oni do policyjnego aresztu. Gdy wytrzeźwieli usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Za swój czyn odpowiedzą przed Sądem. Grozi im do 10 lat wiezienia.

W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, iż jeden z podejrzanych dokonał jeszcze kilku innych przestępstw przeciwko mieniu. Podczas przesłuchania 38-latek przyznał się do kolejnych włamań na terenie Obornik. Policja nie wyklucza, że dotychczasowa lista zarzutów zostanie jeszcze poszerzona o kolejne czyny.

 

To może Cię także zainteresować:
Międzyszkolny Przegląd Twórczości ks. Twardowskiego
Już wkrótce nowa przychodnia w Popówku
XLVI Sesja Rady Miejskiej Oborniki

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: oborniki.policja.gov.pl / (PWi) | foto: oborniki.policja.gov.pl

Komentarze