Zatrzymani za fałszywy alarm bombowy

15.03.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #alarm   #bomba   #rogoźno   

W ostatnich dniach Policjanci z Ogniwa Kryminalnego Komisariatu Policji w Rogoźnie ustalili i zatrzymali sprawców fałszywego alarmu bombowego. Wojewódzkie Centrum Powiadamiania Ratunkowego otrzymało zgłoszenie, iż na terenie miejscowości Cieśle w gminie Rogoźno 10 marca br. wybuchnie bomba. Podejrzani usłyszeli już zarzuty. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

 

8 marca br. tuż po północy na nr alarmowy 112 zadzwonił mężczyzna informując operatora, że za dwa dni w Cieślach nastąpi eksplozja. W tle słyszalny był drugi głos potwierdzający powyższe słowa. Chwilę później dzwoniący przerwał połączenie.

Z uwagi na zgłoszone zagrożenie bombowe niezwłocznie ustalono właściciela numeru, a następnie zatrzymano podejrzanego, którym okazał się 51-letni mieszkaniec powiatu obornickiego. W trakcie prowadzonych czynności ustalono, iż drugim podejrzanym w powyższej sprawie jest 45-letni mieszkaniec gminy Rogoźno, który również został zatrzymany.

Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu i usłyszeli już zarzuty z art. 224a kodeksu karnego. Prokuratura Rejonowa w Obornikach zastosowała wobec nich środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru i zakazu opuszczania kraju. Za zawiadomienia organu ochrony bezpieczeństwa o fałszywym alarmie bombowym grozi im do 8 lat więzienia.

 

To może Cię także zainteresować:
Nowy radiowóz dla obornickich policjantów
Nowy wóz w Komendzie Policji w Rogoźnie
Dzień Babci i Dziadka u seniorów

red. | źródło: oborniki.policja.gov.pl | foto: oborniki.policja.gov.pl

Komentarze