Zatrzymano podejrzanego o rozbój w sklepie monopolowym

15.01.2020

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #zatrzymany   #rozbój   #recydywa   #sklep   #rogoźno   

W miniony czwartek rogozińscy policjanci zatrzymali 29-latka podejrzanego o rozbój. Mężczyzna usiłował zmusić ekspedientkę do wydania pieniędzy z kasy, gdy ta ich mu nie dała postanowił zabrać dwa telefony, które leżały na ladzie sklepowej. Za rozbój w warunkach recydywy grozi mu teraz kara do 15 lat więzienia.

 

Do zdarzenia doszło w jednym z Rogozińskich sklepów monopolowych w środę 08.01.2020 r. Około godziny 21:00 Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Obornikach otrzymał zgłoszenie o zamaskowanym mężczyźnie, który chciał wymusić na sprzedawczyni wydanie pieniędzy z kasy przy użyciu niebezpiecznego narzędzia. Gdy ta ich mu nie wydała, ukradł dwa telefony, które leżały na ladzie sklepowej i następnie uciekł. 

W trakcie prowadzonych czynności ustalono, że była to atrapa broni. 

Już kolejnego dnia tj. 09.01.2020r. podejrzewany o rozbój mężczyzna był już w rękach rogozińskich policjantów. Okazał się nim 29-letni mieszkaniec Rogoźna, który był już wcześniej karany za podobne przestępstwa. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. 

Sąd na wniosek prokuratury i policji zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Za przestępstwo, które popełnił w warunkach recydywy kodeks karny przewiduje do 15 lat więzienia.To może Cię także zainteresować:
Nowy radiowóz dla obornickiej Policji
Kilkumilionowa inwestycja drogowa oddana do użytku
Spotkania obornickich policjantów z najmłodszymi uczniami

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: KPP Oborniki

Komentarze