Zatrzymany do kontroli drogowej wpadł z narkotykami

28.09.2020

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #kontrola   #narkotyki   

To miała być rutynowa kontrola drogowa, a skończyło się ujawnieniem przez policjantów narkotyków. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 800 gramów amfetaminy oraz 89 tabletek ekstazy. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed Sądem.

 

25 września br. w godzinach wczesno porannych policjanci ogniwa patrolowo – interwencyjnego podczas patrolu miasta Obornik zauważyli samochód na obcych tablicach rejestracyjnych. Postanowili zatrzymać pojazd do rutynowej kontroli. 

W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze zauważyli, że kierujący samochodem osobowym kia zachowuje się dość dziwnie i jest bardzo zdenerwowany. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało, iż 26-latek nie jest pod wpływem alkoholu. 

Podczas dalszych czynności funkcjonariusze znaleźli przy nim plastikowe pudełko z zawartością amfetaminy, zwitek foliowy z zawartością marihuany oraz haszysz. 

Od 26-latka pobrano również krew do badań pod kątem kierowania pojazdem będąc pod wpływem narkotyków. 

Oborniccy kryminalni w trakcie przeszukania miejsca zamieszkania mężczyzny ujawnili kolejne narkotyki. W jego mieszkaniu znaleźli ponad 800 gramów amfetaminy oraz 89 tabletek ekstazy. 

Narkotyki i przedmioty służące do popełniania przestępstw zostały zabezpieczone, a podejrzany o ich posiadanie trafił do policyjnego aresztu. 

Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków oraz przygotowanie do wprowadzenia ich do obrotu. Sąd zastosował wobec niego 3-miesięczny areszt. 

Posiadanie narkotyków to nie jedyne zmartwienie podejrzanego. Do listy zarzutów może trafić niedługo także jazda pod wpływem środków odurzających.

Kodeks karny za posiadanie znacznej ilości narkotyków przewiduje karę do 10 lat więzienia.


To może Cię także zainteresować:
Spotkania obornickich policjantów z najmłodszymi uczniami
Kolizja w Rożnowie
Seryjny podpalacz w rękach policji

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: KPP w Obornikach

Komentarze