Zatrzymany za posiadanie i handel narkotykami

26.03.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #zatrzymany   #narkotyki   #rogoźno   

W minioną sobotę ryczywolscy dzielnicowi zatrzymali 26-letniego mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz handel nimi. Wobec podejrzanego Sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na trzy miesiące. Grozi mu do 10 lat więzienia.

 

23 marca br. podczas patrolu uwagę policjantów Rewiru Dzielnicowych w Ryczywole zwrócił kierujący pojazdem marki Audi. Pomimo dawanych sygnałów świetlnych siedzący za kierownicą samochodu przyspieszył i pojechał w kierunku Gościejewa. Podczas krótkiego pościgu kierujący zatrzymał się a pasażer wyrzucił do pobliskiego rowu woreczki z marihuaną o wadze ponad 50 gram oraz z amfetaminą o wadze ponad 100 gram. 26-letni pasażer został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. 

W trakcie prowadzonych czynności nerwowe zachowanie kierującego wzbudziło w policjantach pewne podejrzenia. Jak się później okazało były one słuszne. Mianowicie kierowca audi, którym okazał się być 20-letni mieszkaniec powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego, prowadził pojazd znajdując się pod wpływem narkotyków. 

Rogozińscy kryminalni przedstawili 26-letniemu mężczyźnie, mieszkańcowi powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków oraz handel narkotykami. 

Wobec podejrzanego 26 -letniego pasażera Sąd na wniosek Policji i Prokuratora Rejonowego, zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Teraz odpowie za popełnienie przestępstwo z art. 62 Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomani. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. 

Natomiast kierującemu 20-letniemu mężczyźnie za jazdę pod pod wpływem środka odurzającego, grozi kara do 2 lat więzienia.To może Cię także zainteresować:
Zimowy Turniej Brydża Sportowego
Posiedzenie Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego
"Narkotyki i dopalacze zabijają"

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: oborniki.policja.gov.pl | foto: oborniki.policja.gov.pl

Komentarze