Znaleziono pocisk artyleryjski w obornickim lesie

08.02.2020

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #las   #pocisk   #poligon   #oborniki   

W poniedziałek w obornickiem lesie znaleziono niewybuch z czasów II wojny światowej. O nietypowym znalezisku powiadomił Policję spacerujący mężczyzna. Pocisk artyleryjski został zabezpieczony do czasu przyjazdu saperów. Policjanci apelują o ostrożność i przypominają, że odnalezionych niewybuchów nie należy dotykać.

 

Mimo, iż od ostatniej wojny na ziemiach polskich minęło już ponad 70 lat do chwili obecnej znajdowane są jej pozostałości ukryte gdzieś w ziemi. W poniedziałek na nietypowe znalezisko natknął się mieszkaniec Obornik spacerujący po lesie za schroniskiem „Azorek”. Przybyły na miejsce funkcjonariusz Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko – Pirotechnicznego KPP Oborniki potwierdził, iż metalowy walec to pozbawiony zapłonu pocisk artyleryjski kaliber 76mm, pochodzący najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej. Miejsce jego znalezienia zostało zabezpieczone do czasu przyjazdu patrolu saperskiego. 

Niewybuch zabrali Saperzy z Centrum Szkoleni Wojsk Lądowych w Poznaniu celem jego neutralizacji na wojskowym poligonie. 

Policja przypomina! Pozostałości wojny są niestabilne i ich dotknięcie może spowodować wybuch zagrażający życiu i zdrowiu. Każde takie znalezisko należy zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych oraz jak najszybciej powiadomić Policję.


To może Cię także zainteresować:
I Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej o Puchar Starosty Obornickiego
Starosta i Wicestarosta wyróżnieni Medalem WZPR
Przebudowa drogi Oborniki-Uścikowo zmierza ku końcowi

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: KPP Oborniki / mł. asp. Paweł Witzberg

Komentarze